گچ کاری و گچبری

14 مرداد, 1399, نظر غیرفعال

گچ کاری و گچ بری مدرن سقف و ستون ساختمان

گچ کاری ساختمان:

گچ کاری ساختمان از دیرباز برای پوشاندن دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان به کار رفته و می رود و بخش جدا نشدنی از معماری ساختمان است. در گذشته از گچ کاری برای ساخت و تزیین اپن ها نیز استفاده شده است. در واقع گچ از آن دسته از مصالح است که در بحث ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه حجم عظیمی از ساختمان باید گچ کاری شود لازم و ضروری است که از یک گچ کار حرفه ای و کار بلد که از داشتن تجربه کافی برخوردار است استفاده شود.

هزینه گچ کاری | قیمت گچ کاری | قیمت گچبری

هزینه گچ کاری به موارد زیادی بستگی دارد، مثلا کسی که گچ کاری را انجام می دهد اگر توسط گچ کار حرفه ای انجام شود با کسی که تازه کار و بی تجربه است قیمت متفاوتی تعیین می شود و نوع گچ کاری ها و گچبری ها متفاوت هستند. هرنوعی قیمت خود را دارد، همچنین مصالحی که مورد استفاده قرار می گیرد در هزینه ها تاثیر می گذارد. قیمت گچ کاری براساس موارد زیر متفاوت هستند گچ و خاک، رابیس ساده، نور مخفی، ابزار کنج سقف، قاشقی، قاب سقف، ستون چهارگوش با ابزار و سر تاجی ساده.

رنگ و نقاشی ساختمان

گچ کاری ساختمان | بهترین گچ کار ساختمان تهران

گچبری سقف و ستون | گچبری

گچبری سقف و ستون در ظاهر ساختمان تاثیر چشم گیری دارد و در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان هم موثر است و امروزه مدل های گچبری جدیدی وجود دارد که توسط گچکار حرفه ای انجام می شود و هر کسی توانایی انجام آن ها را ندارد. یک گچکار حرفه ای همیشه به دنبال جدیدترین و زیباترین مدلها است و از تکنولوژی عقب نمی ماند.

بهترین گچکار | بهترین گچ کار | گچکاری

گچ کاری ساختمان توسط بهترین گچ کار تهران با استفاده از بهترین ابزارها باعث می شود. گچ کاری ساختمان شما به بهترین شکل در بیاید. یک گچ کار حرفه ای با استفاده از مصالح مربوطه می تواند بهترین اثر را خلق کند و ساختمان شما را به گونه ای گچ کاری کند که هنگام تماشای آن لذت ببرید و حس آرامش را به شما بدهد. این استاد کار حرفه ای می تواند بهترین گچبری سقف و نور مخفی را برای ساختمان شما طراحی کند.

گچکاری و گچبری | گچکار حرفه ای

بهترین گچ کار تهران | بهترین گچکار تهران | گچکار

بهترین گچ کار تهران کسی است که با گچکاری خود بتواند رضایت مشتریان خود را تهران را جلب کند و با گچ کاری و گچبری سقف و ستون خود همه مشتریان را شگفت زده کند و آثار زیبایی را بر جای بگذارد. گچکاری ساختمان در نمای داخلی ساختمان تاثیر بسزای دارد پس برای این کار باید کار خود را به یک استادکار حرفه ای بسپارید.

منصف ترین گچکار | منصف ترین گچکار تهران | گچکار

کوشا ایده آل با منصف ترین و حرفه ای ترین گچکار تهران همکاری می کند. گچکار منصف برای گچکاری و گچبری ساختمان تمام تخصص و توان خود را به کار می گیرد که کاری فوق العاده را به مشتری تحویل دهد این گچکار هنگام کار بهترین مصالح ساختمانی را استفاده می کند و برای تعیین قیمت ها هم توان مشتری را در نظر می گیرد که هنگام پرداخت دچار مشکل نشود.

 

یکی از فعالیت های مهم برای تعمیرات خانه گچکاری و گچبری است زیرا با انجام یک گچکاری اصولی و زیبا نمای داخل خانه تغییرات زیادی می کند. برای اینکه  نمای داخل ساختمان شما تازه و نو شود و از زندگی در آن لذت ببرید به کوشا ایده آل مراجعه نمایید و با قیمتی باور نکردنی خانه خود را نوسازی کنید.

گچکار | بهترین گچکار ساختمان | گچکار ساختمان

اگر می خواهید گچ کاری و گچبری ساختمان شما به بهترین شکل انجام شود با شماره تماس های داخل سایت تماس بگیرید.

ابزار مورد نیاز گچ کاری سقف پذیرایی | گچکاری و گچبری سقف پذیرایی

ماله، استانبولی، دمبر، وردنگی، قلم بوم گیر، بوم خوار انواع ابزار مورد نیاز گچبری و گچ کاری سقف هستند که برای مدل سنتی و مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. برای مدل پیش ساخته نیز از ابزار های دیگری استفاده می شود ابزارهایی مانند ابزار گچی پیش ساخته، ابزار چوبی پیش ساخته، ابزار پیش ساخته MDF و ابزار پیش ساخته از جنس پلی استایرن برای گچبری سقف استفاده می شود.

 

یک گچکار حرفه ای چه ویژگی هایی دارد

یک گچ کار حرفه ای باید با تجربه باشد، از نظر جسمانی از قدرت بدنی و سلامت بالایی برخوردار باشد، با وجدان باشد، خلاق و با سلیقه باشد، اتصالات لازم برای گچ کاری ساختمان را با دقت ببندد که در حین گچکاری مشکل ایجاد نشود، هزینه های گچکاری را منصفانه تعیین کند، در برآورد زمان گچ کاری خانه دقیق باشد.

گچ کاری ساختمان | گچکاری ساختمان

گچکاری ساختمان | گچ کاری ساختمان

مراحل قبل از گچ کاری ساختمان

 قبل از گچ کاری ساختمان یک سری مراحل مقدماتی باید انجام بگیرد. یک گچکار حرفه ای قبل از انجام گچکاری آمادگی های لازم را فراهم می کند سپس برای انجام گچکاری اقدام می کند.

  • نظافت سطحی که قرار است گچکاری شود
  • تمیز کردن وسایل مورد نیاز برای کار
  • آماده کردن ابزارها و خمیر گچکاری
  • تمیز نگه داشتن مکانی که در آن کار می کنید.

انواع گچ بری سقف

انواع گچ بری که کاملا بر پایه ذوق و هنر طراحی می شود. گچ بری نقوش طراحی شده ای است و تاثیر زیادی در زیبایی اماکن دراد.شامل گچبری ساختمان با نقش برجسته، گچ بری برهشته یعنی برجسته و برگشته، گچبری زبره، گچبری لکه یا کلوخی، مشبک یا توری، توپر و تو خالی ،گچبری پته لایه ای، تخمه بری، مهری که بسیار زیبا و در اشکال مختلفی وجود دارد.

گچ کاری ساختمان | گچبری ساختمان | بهترین گچکاری ساختمان

برخی از نکات مهم در گچ کاری ساختمان

از نکات مهم گچ کاری یکی این است که گچ دربرابر آب و رطوبت مقاومت ندارد و نباید در مکان های مرطوب استفاده شود.  هم چنین فلزات نباید در رابطه مستقیم با گچ باشند، چون گچ فلزات را سولفاته می کند. بسیار سبک وزن هستند و از مزایای آن به حساب می آید. گچ به نسبت سایر مصالح ساختمانی سبک تر است. از نکات مهم گچ کاری این است که برای مخلوط گچ با خاک در ملات باید به نسبت آن توجه کرد و استفاده از آن میتواند از نصف تا دو برابر گچ متغیر باشد و بستگی به نوع گچ دارد. همچنین می توان از گچ پلیمری به جای گچ معمولی استفاده کرد که از مزایای آن می توان به چسبندگی بیشتر،مقاوم بودن آن در برابر ضربه و فشار اشاره کرد.

تفاوت گچبری مدرن با گچبری کلاسیک

در گچ بری مدرن سبک کار با گچبری کلاسیک متفاوت است. در گچ بری مدرن بر خلاف گچ بری کلاسیک که همه چیز خط کشی شده است لزومی نیست که همه چیز خط کشی شده باشد بلکه طرح هایی ساده و زیبا با ظرافت خاصی به کار برده می شود. و از رنگ های خاصی برای آن استفاده می شود. در سبک مدرن بیشتر به جنبه های روانشناسی اشکال توجه می شود و کمتر از تقارن و خطوط و حاشیه های تکراری استفاده می شود.

گچ بری

هزینه گچ کاری

قیمت کچکاری ساختمان به عواملی از قبیل متراژ و ارتفاع کار، حجم کار، نوع مصالح  بستگی دارد. درصورتی که گچکاری ساختمان شما توسط افراد حرفه ای انجام شود بسیاری از هزینه های گچکاری ساختمان شما کاهش می یابد. یکی از روش هایی که گچکار ها برای کاهش هزینه استفاده می کنند این است که مقداری خاک را به پوشش ساختمان اضافه می کنند. با این کار مقدار گچ کمتری مصرف می شود و گچکاری بهتری شکل می گیرد.

درباره تاریخچه گچکاری در ایران

گچ کاری در ایران سابقه طولانی دارد .اولین نمونه های گچ کاری در تخت جمشید در دوران هخامنشیان دیده می شود که با پوشش قوسی شکل کار شده است. گچ کاری در دوره ساسانیان بیشتر رونق پیداکرده است.  در مصر و یونان اولین آثار گچکاری دیده می شود. بنا های برجا مانده و همچنین اماکن مذهبی و تاریخی بسیاری نشان دهنده قدمت گچکاری و گچ بری در ایران می باشد.