طراحی دکوراسیون داخلی

13 مرداد, 1399, نظر غیرفعال

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و مغازه

تعریف طراحی دکوراسیون داخلی:

طراحی دکوراسیون داخلی ارتباط تنگاتنگی با معماری دارد. که شامل نقشه کشی و ایجاد فضا در محیط داخلی ساختمان است. ناگفته نماند انسان از دیرباز روش ها و الگوهای فراوانی را امتحان کرده است تا محیط زندگی خود را جذاب و خوشایند تر کند. در اجرای طراحی داخلی باید توجه شود که در هنگام ساخت یک بنا ، یک معمار بصورت جداگانه طراحی بیرونی ساختمان را مدیریت کند و یک طراح داخلی هم بر نحوه چیدمان و ساخت و ساز داخل خانه نظارت داشته باشد.

 

دکوراسیون داخلی پذیرایی و نشیمن

دکوراسیون داخلی پذیرایی و نشیمن باید به گونه طراحی شود که هم راحتی افراد در نظر گرفته شود و هم اینکه از نشستن در پذیرایی حس آرامش داشته باشی و زیبایی آن به گونه ای باشد که توجه همه را به خود جلب کند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که هم معماری و هم رنگ بندی که استفاده می شود و مصالحی که به کار می رود مهم هستند و مهم تر از همه طراحی آن ها است که این ابزارها چگونه در کنار هم قرار بگیرند که چنین نتیجه مطلوبی داشته باشد.

دکوراسیون داخلی ساختمان به یک سری موضوعات دیگر بستگی دارد مثلا گچ کاری و گچبری ساختمان، کاشیکاری ساختمان، رنگ و نقاشی ساختمان.

دکوراسیون داخلی پذیرایی و نشیمن
طراحی دکوراسیون پذیرایی
طراحی دکوراسیون داخلی | دکوراسیون داخلی منزل

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی | دکوراسیون داخلی

اگر قصد تغییر دکوراسیون داخلی منزل و مغازه و یا محل کار خود را دارید لازم است بدانید در کوشا ایده آل طراحی دکوراسیون داخلی را کسانی انجام می دهند که در ایران و مخصوصا تهران بسیار مشهور هستند و نمونه کارهای بسیار زیبایی دارند. کسانی که در این شرکت مشغول به فعالیت هستند چندین سال سابقه کار در این زمینه را دارند و تجربه و تخصص بالایی را کسب کرده اند.

دکوراسیون داخلی منزل | طراحی دکوراسیون داخلی

معنای لغوی دکوراسیون داخلی یعنی آراستن و چیدمان است و این چیدمان برای داخل منازل بسیار امری مهم است مخصوصا اگر ساختمان کوچک و نقلی باشد باید چیدمان وسایل منزل به گونه ای باشد که در حین مرتب بودن زیبا و دل نشین باشد. کسانی که کار دکوراسیون انجام می دهند باید از هنر و ذوق بالایی برخوردار باشند یعنی به گونه ای اثاثیه منزل را بچینند که هماهنگی و نظم خاصی داشته باشد و  حس مثبتی به افراد بدهد 

دکوراسیون داخلی ادرات و شرکت ها | دکوراسیون داخلی ساختمان

اجرای دکوراسیون داخلی ساختمان | طراحی نمای داخل ساختمان

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

سبک های مختلفی برای دکوراسیون داخلی وجود دارد که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

  • سبک مدرن برای دکوراسیون
  • سبک های امروزی
  • سبک مینیمال طراحی نمای داخلی
  • سبک شیکر دکوراسیون داخلی ساختمان
  • سبک روستیک نمای داخلی منزل
  • سبک ایرانی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان | طراحی نمای داخلی ساختمان

عناصر موثر بر دکوراسیون داخلی | اجرای دکوراسیون داخلی

عناصری که بر دکوراسیون داخلی یک ساختمان تاثیر می گذارد به دو دسته تقسیم بندی می شود یکی پوشش های اصلی مانند سقف و کف و در و دیوار ها و ابزار هایی که در دکوراسیون تاثیر می گذارد مانند تابلو ها، کاعذ دیواری، پرده و کابینت و فرش و هر وسیله دیگری که در خانه می توان گذاشت و بر روی دکوراسیون تاثیر می گذارد.

چیدمان وسایل داخل منزل

هنگام چیدمان وسایل داخل منزل قبل از هرچیزی باید سلایق خود را در نظر بگیرید و بر اساس سلیقه خود وسایل مورد نظر را تهیه کنید، به عنوان مثال اگر شما قصد دارید منزل خود را به صورت رسمی طراحی کنید یا دکوراسیون مدرن را بیشتر دوست دارید طراحی منزل خود را بر همین اساس انجام دهید.

چیدن دکوراسیون خانه

نکته هایی در خصوص نحوه چیدمان

وسایل اضافه را در اتاق استراحت قرار دهید. خانه را زیاد شلوغ نکنید. فضا باید باز باشد و وسایل اضافه را تا جای ممکن بردارید. به جای این که خانه شلوغ باشد از وسایل زیاد، وسایل با  کیفیت ومناسب قراردهید.

فرش یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. فرش مناسب و متناسب با سمت و سوی خانه باعث می شود خانه اشرافی تر و زیباتر به نظر برسد.

نباید از دو یا سه رنگ بیشتر استفاده کنید. رنگ های متضاد کنار هم بسیار فضا را جذاب و مدرن می کند. اگر تنها یک رنگ استفاده می کنید آن رنگ را با درجه های مختلف به کار ببرید.

بسیار مهم است که همه وسایل با هم دیگر تطبیق داشته باشند و در مقیاس مناسب استفاده شوند.

ترفندهایی برای چیدمان منزل

فاکتورهایی برای چیدمان لوازم منزل وجود دارد، که فضای منزل را دلچسب و جذاب می کند. یکی از این فاکتورها مبلمان منزل است که مهمترین نقش را در دکوراسیون منزل ایفا می کند. پس در انتخاب آنها باید دقت زیادی کرد.

از دیگر پارامترها، انتخاب وسایل دکوری منزل مانند تابلو و قاب عکس ها است، که تاثیر زیادی در خاص بودن دکور منزل ایفا میکند.

فاکتور مهم دیگر نور وروشنایی منزل است واستفاده از انواع لوسترها در مکانهای مناسب خانه است.

وسایل اضافه را در اتاق استراحت قرار دهید. خانه را زیاد شلوغ نکنید. فضا باید باز باشد. وسایل اضافه را تا جای ممکن بردارید. به جای این که خانه از وسایل زیاد شلوغ شود، وسایل با  کیفیت ومناسب استفاده کنید.

فرش یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی می باشد. فرش مناسب و متناسب با سمت و سوی خانه باعث می شود خانه اشرافی تر و زیباتر به نظر برسد.

 

هارمونی رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان نیاز به علم و تخصص دارد کسی که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت می کند باید رنگ شناسی قوی داشته باشد و هارمونی رنگ را به خوبی بشناسد. زیرا رنگ ها از مهم ترین عناصر طراحی دکوراسیون داخلی هستند. لازمه چینش و رنگ بندی دکوراسیون ، هنر و مهارت در طراحی و معماری داخلی می باشد. هماهنگی بین همه چیز در دکور خانه از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ ها فضای خانه شما را گرم سرد، باز یا بسته تر نشان می دهد.

هر رنگ سه مشخصه دارد :

1-رنگهایی که ما آنها را به عنوان رنگ های اصلی میشناسیم مانند: آبی، زرد، قرمز و….

2-شدت رنگ اصلی که ترکیب آن با خاکستری می باشد هر چه قدر خاکستری بیشتر باشد خلوص آن رنگ کمتر می شود. برعکس هر چه قدر که خاکستری کمتر باشد خلوص آن رنگ بیشتر می شود.

3- درجه تیرگی و روشنی آن که ترکیب رنگ اصلی با سیاه و سفید است.

چند طرح جدید دکوراسیون

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون منزل
دکوراسیون
طراحی دکوراسیون داخلی | طراحی و اجرای دکوراسیون
طراحی دکوراسیون داخلی | طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی | طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی