رفع نم و ایزوگام

15 مرداد, 1399, نظر غیرفعال

رفع نم و اجرای ایزوگام و قیر و گونی

اهمیت ایزوگام و قیرگونی ساختمان:

اجرای ایزوگام و قیرگونی یک پوشش است که ساختمان در برابر نفوذ آب و رطوبت جلوگیری می کند. این پوشش بوسیله حرارت بر بام، کف، پی و دیوار های ساختمان چسبانده می شود. از دید مهندسان و معماران نم و رطوبت یک عامل ویرانگر و مخرب است و باید جلوی ورود آن به ساختمان گرفته شود. ایرانیان از دیرباز از قیرگونی برای عایق بندی قسمت های مختلف بناها استفاده می کردند. لازم به ذکر است ایزوگام کردن ساختمان یکی از عوامل مهم در زمینه کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه در ساختمان است.

ایزوگام ساختمان
ایزوگام | اجرای ایزوگام

اجرای ایزوگام و قیرگونی

رفع نم دیوار و سقف

رفع نم دیوار و سقف برای مواقعی که دیوارها دچار رطوبت شده اند لازم است. گاهی دیوار ها به دلایل مختلف دچار نم دیدگی یا رطوبت می شوند مثلا به دلیل فرسودگی  لوله کشی ساختمان یا در رفتن آب کولر یا بارش باران زیاد که باعث خرابی سقف خانه ها می شود، در این صورت شرکت کوشا ایده آل برای رفع مشکلات ساختمان شما به شما کمک می کند و تمامی آسیب دیدگی های ساختمان شما را به گونه ای حل می کند که دیگر مشکلی پیش نمی آید. 

رفع نم ساختمان | ایزوگام سقف خانه

نصب ایزوگام پشت بام

علل بروز نم | رفع نم

چند دلیل بروز نم این است که یا ایزوگام سقف آسیب دیده است یا  لوله های آب و فاضلاب نشتی دارد و پوسیده است یا به دلیل شیب ساختمان چار نم شده است. گاهی به دلیل وجود ترک دیوار ساختمان دیوار ها دچار نم می شوند و در این مواقع برای برطرف کردن نم دیوارها و سقف یک استاد کار با مهارت لازم است که به گونه ای نم را بر طرف کند که جای آن روی دیوار باقی نماند و بعدا دوباره دچار نم نشود.

ایزوگام

ایزوگام یک پوشش است برای پشت بام و دیوارها که از قیر و الیاف ساخته شده است و به وسیله حرارت روی سطوح مورد نظر می چسبد و از آسیب دیدگی و نم دیدگی دیوارها و سقف جلوگیری می کند از این پوشش برای داخل استخر نیز استفاده می شود که از نفوذ آب و رطوبت جلوگیری شود.

ایزوگام

نکات و لوازم اساسی برای ایزوگام

قیر از اصلی ترین لوازم برای ایزوگام  می باشد. و از تقطیر کردن نفت خام، قیر تولید می شود. گونی از دیگر لوازم است که قیر را با آن روی سطح پوشش می دهند. گونی باعث دوام قیر و مانع بروز رطوبت به سطح می شود. برای پخش کردن قیر روی گونی از تی یا جارو استفاده می کنند. در حین کار باید لباس های مخصوص و ایمن پوشید در برابر حرارت مقاوم باشند.

موارد کاربرد ایزوگام

ایزوگام به خاطر سبک بودن و همچنین مقاوم بودنش یک عایق رطوبتی برای پشت بام، مخازن آب، تونل ها، سد ها، سرد خانه ها، سرویس های بهداشتی، کانال های آبیاری و…. می باشد. بهترین روش برای جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان می باشد.

ایزوگام | ایزوبام | رفع نم

ترمیم ایزوگام | رفع رطوبت و نم ساختمان

قمیت ایزوگام | ایزوگام

قیمت ایزوگام به یک سری عوامل بستگی دارد یکی از این عوامل هدف فرد از خرید ایزوگام است اینکه ایزوگام را برای چه مکانی و برای چه کاربردی لازم دارد روی انتخاب کیفیت و نوع ایزوگام و در نهایت روی قیمت آن تاثیر می گذارد. شرایط جوی آب و هوا و محل نصب ایزوگام روی انتخاب فرد تاثیر می گذارد وبرای مکان هایی که آب و هوای سرد و مرطوب دارد باید ایزوگام با کیفیت را تهیه کرد.

برای ایزوگام ساختمان و رفع نم با ما تماس بگیرید

رفع نم دیوار گچی بدون تخریب

یک مشکل که در همه زمان ها شایع است ایجاد نم و رطوبت در فواصل بارانی است. البته در برخی نواحی که هوا شرجی است وجود نم دیوار ها بیشتر می شود. برای رفع این نم دیدگی روش های مختلفی وجود دارد که افرادی که در این زمینه با تجربه تر هستند روشی را انتخاب می کنند که هم کم هزینه تر باشد و هم باعث تخریب گچ دیوار نشود.

یکی از روش های که بدون تخریب این رطوبت را از بین می برد استفاده از دستگاه مخصوص است و روش های دیگر شامل:تشخیص دلیل رطوبت و رفع آن، استفاده از تهویه مناسب برای رفع نم، باز مردن پنجره ها، تعمیر لوله های آسیب دیده. 

رفع نم دیوار

نصب ایزوگام توسط ایزوگام کار حرفه ای

در صورتی که در حال ساختمان سازی هستید یا اینکه ساختمان شما دچار نم و رطوبت شده است و نیاز به نصب ایزوگام دارد ایزوگام کار حرفه ای را به شما معرفی می کنیم که در این شرکت فعالیت می کند و چندین سال است که در این زمینه فعالیت می کند و تجربیات بسیاری کسب کرده است.

تشکیل نم و رطوبت ساختمان

اگر هوا گرم باشدزمانی که در تماس با دیوارهای سرد و کف زمین قرار بگیرد رطوبت ایجاد می شود. در صورتی که علت نم ساختمان نشتی یا ترکیدگی لوله یا لوله کشی ساختمان نباشد راه حل بسیار ساده و کم هزینه است.

رفع رطوبت دیوار ساختمان

در صورتی که ساختمان دچار نم و رطوبت شود نه تنها خسارت هایی به ساختمان شما وارد می کند بلکه ممکن است سلامت شما نیز به خطر بیفتد. رفع  نم یک موضوع مهم در تعمیرات ساختمان است به همین دلیل برای برطرف کردن رطوبت دیوار و کف و سقف ساختمان باید به شخص مطمئن و با تجربه ای مراجعه کنید. 

رطوبت در ساختمان ها

رطوبت در ساختمانها میتواند باعث پوسیدگی ونم زدن چوب و فلزات و ورم کردن گچ دیوار و سقف و خراب شدن وسایل خانه شود. که باعث به وجود آمدن کپک، قارچ ها و حشرات می شود. برای رفع این قبیل موارد باید ابتدا علل را بررسی کرد و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام داد. شرکت تعمیرات ساختمان کوشا ایده ال بهترین خدمات را در زمینه تعمیرات ساختمان برای شما عزیزان انجام می دهد.