ایجاد فضای سبز

27 مرداد, 1399, نظر غیرفعال

ایجاد فضای سبز با قیمت مناسب

ایجاد فضای سبز

ایجاد فضای سبز در اطراف خانه مخصوصا در حیاط خانه در روحیه و سلامت افراد تاثیر زیادی دارد. بعد از یک روز کاری سخت وقتی انسان به خانه باز میگردد اگر محیط خانه تاریک و بی روح باشد نه تنها خستگی او از بین نمی رود بلکه بیشتر احساس خستگی می کند اما اگر در حیاط منزل و یا در پشت بام فضای سبز و درخت و گل وجود داشته باشد حس لذت طراوت و شادابی به انسان می دهد به همین علت است که طراحی و اجرای فضای سبز از گذشته مورد توجه بوده و اهمیت زیادی به این موضوع داده می شود.

طراحی فضای سبز | ایجاد فضای سبز

فضای سبز | طراحی فضای سبز توسط بهترین کارشناسان

طراحی فضای سبز، ایجاد باغچه و باغ ایجاد آبنما و برکه و استخر و طراحی فضای سبز روی پشت بام ها و سازه های چوبی و فلزی با نورپردازی مدرن، کف سازی حیاط و محوطه با جدیدیترین امکانات، ایجاد امکان آبیار مدرن و اتوماتیک برای صرفه جویی در آب و هزینه و نیروی انسانی، استفاده از بهترین مدل های مبلمان برای داخل حیاط و تراس، کاشت و اجرای چمن توسط بهترین مهندس معمار و بهترین کارشناسان معماری با جدیدترین متد های روز دنیا.

طراحی فضای سبز در اطراف خانه | اجرای فضای سبز در حیاط خانه

طراحی فضای سبز در اطراف خانه | ایجاد فضای سبز اطراف ساختمان

ایجاد فضای سبز در حیاط خانه

برای طراحی فضای سبز در حیاط خانه ایده های زیادی وجود دارد که در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم:

1- از گیاهان و درختان متنوع و سرسبز استفاده کنید.

2- استفاده از چراغ ها با نورپردازی زیبا.

3- ایجاد فضایی برای نشستن و استراحت کردن.

4- استفاده از مبلمان مناسب و زیبا.

5- ایجاد سایبان و آلاچیق.

6- ایجاد حوضچه های جدید.

7- استفاده از سنگ فرش یا سنگ های زیبا برای محل های عبور و پیاده روی.   

6- کاشت درختان و گیاهانی که شکوفه می دهند.

7-قرار دادن انواع گلدان ها و گل های زیبا در اطراف باغ و باغچه.

ایجاد فظای سبز حیاط خانه

ایجاد سایبان و آلاچیق در اطراف خانه

عواملی که بر اجرای فضای سبز موثر هستند

آب یکی از عواملی است که باید در اجرای فضای سبز در نظر گرفته شود و تامین آب برای فضای سبز موضوع بسیار مهمی است، میزان و تابش نور در رشد گیاهان بسیار مهم است اگر مکانی از نور کافی برخوردار نباشد گیاهان در آن مکان رشد مناسبی ندارند، برای رشد گیاهان خاک و زمین مهم است باید خاک حاصلخیز باشد در غیر این صورت نمیتوان فضای سبزی زیبا داشت.

آب و هوا هم از عواملی هستند که در رشد گیاهان تاثیر زیادی دارد.

ایجاد کنتراست و هارمونی که باعث می شود فضای سبز بسیار دلنشین و جذاب باشد، مثلا با ایجاد کنتراست و چیدمانی متضاد برخی از عناصر را برجسته کرد که به چشم آید و با هارمونی فضا آن فضا را یکپارچه و دلنشین کرد.

 

طراحی فضای سبز در حیاط خانه

طراحی فضای سبز در حیاط
طرح های جدید ایجاد فضای سبز
طراحی و ایجاد فضای سبز

ایجاد فضای سبز در اطراف خانه

فضای سبز در ویلا

طراحی فضای سبز در ویلا ها طی یک مراحل خاصی صورت می گیرد که مرحله اول اقدامات اولیه است که شامل بررسی زمین، آب و هوا، انتخاب نوع گیاهان و درخت ها و بررسی مواردی مانند اینکه این درخت ها و گیاهان که کاشته می شوند چه مدت عمر می کنند، مرحله بعد تهیه نقشه و طراحی اولیه است، مرحله سوم برآورد هزینه ها است و در مرحله چهارم مراحل اجرای فضای سبز شروع می شود. فضای سبز مکانی دلنشین برای استراحت و رفع خستگی است.

طراحی فضای سبز

از مزایای طراحی فضای سبز اطراف ساختمان

زندگی شهر نشینی امروزه به گونه ای است که بین انسان و فضای سبز فاصله افتاده است و به دلیل رشد ساختمان سازی و افزایش جمعیت فضای سبز در داخل شهر کمتر به چشم می خورد به همین دلیل بیشتر افراد به فکر طراحی فضای سبز در اطراف ساختمان های خود افتاده اند که با این کار آلودگی هوا کمتر شود و باعث  زیباسازی شهر و ساختمان  ها شوند و همچنین برای سلامت جسم و فکر خود و اطرافیانشان کاری کرده باشند. طراحی فضای سبز بر نمای خارجی ساختمان شما نیز تاثیر زیادی دارد و نمای ساختمان را زیباتر نشان می دهد.

ایجاد فضای سبز اطراف خانه | فضای سبز

طراحی فضای سبز | اجرای فضای سبز

مراحل اجرای فضای سبز

برای اجرای فضابی سبز ابتدا لازم است که زمین را از همه جهت بررسی کرد تا یک دید کلی از منطقه به دست آورد. بررسی زمین از نظر موقعیت جغرافیای و ابعاد آن از مهم ترین اقدامات برای شروع ایجاد یک فضای سبز می باشد.

نقشه ی محوطه سازی باغ را باید به دست آورد و به وسیله آن ایده های جالبی به ذهنمان می رسد. موضوع دیگر اقلیم منطقه است یعنی آب و هوای آن منطقه مثل جهت تابش نور خورشید و موارد دیگر مانند موقعیت سازه یا ساختمانی که در آن منطقه وجود دارد و موارد بسیار دیگر که باید بررسی شود.

 حالا نوبت به اجرای طرح اولیه یا نقشه آن است برای  مثال نحوه چینش گل ها و گیاهان در آن منطقه وایجاد فضای سبز با معیارهای مناسب، تعداد و نوع گل، گلدان و گیاهان که مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه و زمان در طراحی باید برآورد شود. هزینه همه گیاهان باید بررسی شود و با توجه به بودجه عمل کرد. در طراحی فضای سبز همانطور که پیش تر اشاره کردیم، میتوان از آلاچیق، پل و حوضچه های مصنوعی استفاده کرد. بعد از بررسی موارد فوق اجرای فضای سبز به صورت اصولی انجام می شود.

فضای سبز خانه